Apkārtne

Alberta iela - 50 metru attālumā no viesnīcas “Mosaic”:

Kopš Alberta ielas visā garumā izveidojās neskaitāmas Jūgendstilā celtas ēkās, Alberta iela tiek uzskatīta par Rīgas Jūgendstila dārgakmeni. Šī burvīgā Jūgendstila apkārtne tika uzcelta īsā laika posmā, no 1901.-1908. gadam. Katra ēka ir neatkārtojams 20.g.s. arhitektūras sasniegums. Astoņas celtnes tiek uzskatītas par valsts mēroga arhitektūras pieminekļiem.

Jūgendstila muzejs – 100 metru attālumā no viesnīcas “Mosaic”:

Muzeja apkārtne ietver lieliskus Jūgendstila arhitektūras piemērus. Ēkas dekorētas ar skulptūrām,balkoniem, kolonnām un citiem, šo mākslas stilu raksturojošiem elementiem. Izcili Jūgendstila mākslas darbi vērojami arī muzeja interjerā. Rīgas Jūgendstila muzejs atrodas Alberta ielā un priecē māklsas cienītājus kops 2009. gada.

Kronvalda Parks - 200 metru attālumā no viesnīcas “Mosaic”:

Robežojoties ar Elizabetes un Kr.Valdemāra ielām, Kronvalda un Kalpaka bulvāriem, Rīgas centrā mīt “Kronvalda parks”. Parka platība sastāda 11.92 hektārus un to caurvij Rīgas pilsētas kanāls, sadalot parku divās daļās. Pēc pilsētas vaļņu demontāžas 1863. gadā, Rīgas Vācu strēlnieku apvienība, parka labajā daļā uzcēla biedrības namu un šautuvi, parku nodēvējot par “Strēlnieku dārzu”. Vēlāk, 1883. gadā, pateicoties Rīgas dārzu meistaram Georgam Kūfaltam,šī parka daļa tika paplašināta un tajā uzplaukta 2000 dažādu rožu stādu. 1921. gadā, Rīgas Vācu strēlnieku apvienība noslēdza līgumu ar Latvijas Apsardzības ministriju par strēlnieku nama un dārza daļēju iznomāšanu Armijas virsnieku klubam, kas tur organizēja dažādus sabiedriskos pasākumus, arī prominentās preses balles. Parastajiem rīdziniekiem dārzs bija slēgts. 1927. gadā, Rīgas dārzu arhitekts Andrejs Zeidaks, uzsāka jauna ainavu parka izveidi, bet pats “Strēlnieku dārzs”  tika atvērts visiem apmeklētājiem. 1937. gadā, godinot 19. gadsimta otrās puses latviešu tautiskās atmodas idejisko vadītāju Ati Kronvaldu,  “Strēlnieku dārzs” tika pārdēvēts par “Kronvalda parku “.

Vecrīga – 700 metru attālumā no viesnīcas “Mosaic”:

Vecrīga ir Rīgas pilsētas vecākā daļa. Tā ir uzskatāma par pilsētas centrālo daļu un tieši šeit, apgrozās visvairāk tūristu. 1997. gadā, Rīgas vēsturiskais centrs tika iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Vecrīgā vērojama ļoti daudzveidīga arhitektūra un vairums ēku uzskatāmas par kultūras mantojumu. Pilsētas arhitektūra atspoguļo Romantisma, Gotikas, Baroka, Klasicisma un Modernisma laiku periodus. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, daudzas Vecrīgas ēkas tika rekonstruētas un pārbūvētas tā, lai atkal būtu skatāmas savā oriģinālajā veidolā. Visiespaidīgākā celtne Vecrīgā ir Rīgas Svētā Pētera baznīca. Baznīcas tornis slejas 72 metru augstumā, paverot brīnišķīgu panorāmas skatu pāri visai Rīgai.

Rīgas Kristus piedzimšanas katedrāle - 400 metru attālumā no viesnīcas “Mosaic”:

Rīgas Kristus piedzimšanas katedrāle ir lielākā pareizticīgo baznīca Rīgā. Padomju laikos celtne kalpojusi par planetāriju, pat restorānu, pēc kā pilnībā atjaunota - joprojām kalpo par pareizticīgo baznīcu.

Jūgendstils Elizabetes ielā 10b – 50 metru attālumā no viesnīcas “Mosaic”:

Viens no iespaidīgākajiem Jūgendstila agrīnajiem paraugiem ir ēka Elizabetes ielā 10b, ko projektējis ģeniālā kinorežisora Sergeja Eizenšteina tēvs - Mihails Eizenšteins. Nams tika uzbūvēts 1903.gadā. Ēkai ir īpaši bagātīga fasādes apdare. Sevišķi izceļas masku, pāvu, skulpturālo galvu un ģeometrisko figūru kompozīcija fasādes vainagojumā, kā arī ar zilām keramikas plātnītēm iesegtie fasādes laukumi augšējos stāvos. Šī fasāde ir projektēta, pārkopējot un papildinot Leipcigas arhitektu Georga Vinšmaņa un Hansa Kocela fasādes zīmējumu, kas bija publicēts Pēterburgā izdotā fasāžu zīmējumu krājumā. Ēka un krāšņi rotātā kāpņu telpa tika restaurēta 2000.gadā.


Apskati labākos cenu piedāvājumus nakšņošanai Rīgā!